Namai

Ar sudėtinga parduoti būstą?

pardavėjas

Jei sugalvojote parduoti savo butą, svarbiausia įsitikinti, kad jūsų nuosavybės dokumentai yra tvarkingi. Jums būtina pasiruošti šiuos dokumentus: pardavėjo asmens dokumentą; nuosavybės pažymėjimą; dokumentus, kurių pagrindu buvo įgytas parduodamas turtas; kadastrinių matavimo bylą; energetinio naudingumo sertifikatą; sklypo planą; bendrijos pažymą; tesimo leidimą; banko leidimą parduoti; sutuoktinio sutikimą. Tačiau jei jūsų butas yra įkeistas, tuomet parduoti būstą gali būti sudėtinga. Tuomet pravartu kreiptis pagalbos, o jums padėti galėtų NT brokeris. Jis padės jums įvertinti savo turimą turtą ir nustatyti rinkos kainą. Nekilnojamojo turto brokeris pasirūpins ir patars kaip reprezentatyviai paruošti informaciją apie būsto pardavimą, pvz. tinkamai jį sutvarkyti, nufotografuoti ir pateikti patrauklų aprašymą. Taip pat reiktų nepasiriboti vien tik nekilnojamojo turto brokerio paslaugomis, reiktų kuo plačiau didesniam žmonių ratui paskleisti informaciją ž, jog planuojate ar parduoti ar parduodate būstą. Reiktų savo skelbimą įkelti į kuo daugiau populiariausių nekilnojamojo turto interneto svetainių. Pasinaudokite ir socialiniais tikslais, taip pat galima ir buto lange ar balkone pakabinti reklaminį tentą.

Pirkėjai itin domisi nekilnojamojo skelbimais, kuriuose yra siūloma informacija apie galimybę atvykti ir apžiūrėti būstą. Apžiūros metu, nesistenkite girti savo būsto, o pasistenkite atsakyti į visus potencialiems pirkėjams kilusius klausimus. Būkite nuoširdūs ir neslėpkite jei jūsų būstas turi tam tikrų trūkumų. Kitu atveju, jei jie išaiškės po pardavimo, tai pirkėjai turi pilną teisę jus paduoti į teismą, prašydami atlyginti patirtą žalą.

Nevenkite derybų, jei pirkėjas nori sutarti dėl nuolaidos ar palankesnių atsiskaitymo sąlygų. Jas aptarus, galite pasirašyti sutartį, kurioje būtų įvardijamos visos pardavimo sąlygos., konkretūs atsiskaitymo terminai. Galutiniai buto pardavimas yra įforminamas patvirtinus būsto pirkimo- pardavimo sutartį notariškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *