Verslas

Automobilių stiklų keitimas ne visada būtinas?

Automobilių stiklų įdaužimai ir įtrūkimai gali atsirasti net ir geriausiai prižiūrėtame transporte. Smulkūs pažeidimai gali pasikeisti į didžiules problemas, todėl svarbu remontuoti ar keisti pažeistus stiklus kuo greičiau. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip remontuojami automobilių stiklai nuo įdaužų ir kaip jie keičiami. Pasirodo, automobilių stiklų remontas yra kur kas sudėtingesnis, nei manyta anksčiau…

Automobilių stiklų remontas – ne paprastas garažo darbelis

Kai kurie įdaužimai ir įtrūkimai gali būti pašalinti be viso stiklo keitimo. Tai galima atlikti naudojant specialų stiklo remonto rinkinį, kurį galima įsigyti automobilių dalių parduotuvėse. Štai kaip tai atliekama:

  1. Įdaužimo vieta. Pirmiausia reikia išvalyti įdaužimą. Galite naudoti specialų valiklį arba paprasčiausiai muiluotą vandenį ir plauti minkštą audinį. Tai padės pašalinti bet kokius purvo ar dulkių likučius.
  2. Remonto rinkinys. Tada reikia paruošti stiklo remonto rinkinį. Dažniausiai jis susideda iš injektoriaus, kuris įdedamas į įdaužimą, ir specialaus stiklo užpildų, kuris įšvirkščiamas į įdaužimą.
  3. Užpildymas. Įdaužimas turi būti užpildytas užpildu. Injektorius yra įkišamas į įdaužimą ir pripildomas užpildu. Užpildas turi būti lėtai įšvirkščiamas, kad išvengtumėte oro burbuliukų susidarymo.
  4. Džiūvimas. Po to, kai užpildas visiškai užpildo įdaužimą, reikia palaukti, kol jis išdžius. Tai gali užtrukti keletą valandų arba net visą dieną, priklauso nuo užpildo ir oro sąlygų.

Automobilių stiklų keitimas sudužimo atveju

Kartais stiklas gali būti tiek smarkiai pažeistas, kad jį lieka tiesiog pakeisti. O kokybiški automobilių stiklai kainuoja tikrai nepigiai, todėl reikia tikėtis, kad su šia problema nesusidurs nė vienas vairuotojas. Jei jau reikia stiklą pakeisti, štai kaip tai atliekama:

  1. Seno stiklo pašalinimas. Pirmiausia reikia pašalinti senąjį stiklą. Specialūs įrankiai, tokie kaip vamzdiniai peiliai, gali padėti atsargiai iškirpti silikono glaistą, laikantį stiklą. Tai reikia atlikti atsargiai, kad nebūtų pažeistas automobilis.
  1. Paruošimas. Pašalinus senąjį stiklą, reikia paruošti automobilį naujam. Tai reiškia, kad reikia išvalyti ir išlyginti stiklo montavimo plotą, pašalinti senąjį silikoną ir, jei reikia, pataisyti koroziją.
  2. Montavimas. Tada naujas stiklas turi būti sumontuotas. Dažniausiai tai reiškia, kad turi būti taikomas naujas silikono glaistas ant montavimo ploto ir ant stiklo kraštų, o tada naujas stiklas turi būti įdedamas ir pritvirtintas. Kai kuriems automobiliams gali reikėti specialių pritvirtinimo detalių, todėl svarbu naudoti tinkamus įrankius ir medžiagas.
  3. Džiūvimas. Galiausiai, po stiklo montavimo, reikia palaukti, kol silikonas išdžiūs. Tai užtruks bent jau keletą valandų, bet geriausia palaukti 24 valandas prieš vairuojant automobilį.

Įdaužimų remontas ir stiklų keitimas gali būti sudėtinga užduotis, todėl jei nesate tikri dėl savo gebėjimų, visada galite kreiptis į profesionalus. Automobilių stiklų remonto ir keitimo specialistai turi reikiamus įgūdžius ir įrankius, kad atliktų darbą saugiai ir efektyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *