sypsena
Sveikata

Ką daryti norint turėti žavią šypseną?

sypsena

Norint turėti žavią šypseną negalima pamiršti burnos higienos svarbą. Tam reikalingas dantų šepetėlis ir tarpdančių šepetėlis. Tik efektyvus  tarpdančių valymas ir dantų valymas apsaugo  ne tik nuo ėduonies, bet ir nuo gingvito ir periodontito. Renkantis dantų šepetėlį reikia žinoti, kad jis turi būti minkštas. Kuo minkštesni šepetėlio šereliai, tuo švelniau jie veikia dantenas ir dantis, ir tuo geriau jie išvalo dantenų vagelę, jos netraumuojant. Nepamirškite, kad dantų šepetėlį reikia keisti ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius, o kas 6 mėnesius apsilankyti pas odontologą, profesionaliai burnos higienai.

Kokia burnos ertmės blogo kvapo priežastis?

Dažniausiai blogo kvapo priežastis yra burnos ertmės ligos: ginkvitas- dantenų uždegimas, kuris pasireiškia kraujuojančiomis dantenomis ir jo pasekmė ypač klastinga liga- paradontitas. Todėl pirmiausia reikėtų kreiptis į odontologą. Išgydžius uždegimus ir atlikus profesionalią burnos ertmės higieną, rekomenduojama rinktis tarpdančių šepetėlius, turinčius minkštus, aplink ploną ir itin lanksčią medicininę vielutę susuktus šerelius. Toks šepetėlis pilnai užpildys tarpdančių erdvę ir pateks giliai po dantenom, nepažeidęs emalio ir dantenų. Kaip pagalbinė priemonė tarpdančių valymui patariama naudoti vaškuotą ir stiprų dantų siūlą.

Protezavimas

Fiksuoti dantų protezai gali būti kelių rūšių- ant implantų tvirtinami vainikėliai, dantų tiltai, ant dalinai pažeisto danties dedami  vainikėliai bei mikroprotezai. https://odontologijosnamai.lt/protezavimas/ Dantų plokšteles renkasi pacientai, kurie siekia išvengti sunkių protezavimo procedūrų, nori drąsiai šypsotis ir valgyti jiems patinkantį maistą. Dantų plokštelė- neilgaamžis, tačiau patogus ir gana paprastas dantų protezavimo būdas, jei netekote  visų  arba dalies dantų. Tuomet rinkites išimamus protezus. Tai išimamos arba dalinai fiksuotos konstrukcijos, kurios esant galimybei, gali būti tvirtinamos prie vainikėliais protezuotų ar likusių natūralių dantų. Išimami protezai gaminami, kai nebėra galimybės protezuoti neišimamais protezais net ant savų dantų, nei implantacijos būdu. Lanko atraminiai protezai, taip pat išimami protezai, kurie turi metalinį pagrindą. Jie montuojami konstrukciją metalinėmis apkabėlėmis tvirtinant prie burnoje esančių dantų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *