wake batai
Pramogos

Kaip pasiruošti aprangą vandenlenčių sezonui?

wake bataiJei anksčiau buvo priimta, kad kone kiekvienas lietuvis moka žaisti krepšinį, šiandien vis daugiau tautiečių imasi kiek egzotiškesnės sporto šakos – čiuožimo vandenlente. Ši veikla smagi, aktyvi ir suteikia pakankamą kiekį adrenalino, kad pajustum jaudulį, tačiau jo nesukeltų didelis pavojus. Vandenlenčių užsiėmimai atsirado sujungus vandens slidžių ir banglenčių sportus ir yra išskirtiniai tuo, kad jiems nereikia bangų – pakanka bet kokio vandens telkinio ir specialios įrangos.

Ne paslaptis ir tai, kad vandenlenčių sportas yra greitai įtraukianti veikla. Žmonės pradeda greitai tobulėti ir ant vandenlentės praleidžia vis daugiau laiko, o vėliau net pasirūpina specialia apranga, kad jos nereikėtų nuomotis. Jei kaip tik ieškote aprangos ateinančiam vandenlenčių sezonui, pasidalinsime keletu patarimų, kurie padės pasirinkti tinkamai.

Užsiimant vandens sportu labai svarbu, kad apranga būtų kokybiška, todėl daugiau dėmesio skirkite ne jos grožiui, o funkcionalumui. Jei norite išlaikyti vientisą stilių, geriausia iškart įsigyti pilną aprangos komplektą. Taip galite ir sutaupyti – paprastai komplektai kainuoja pigiau, jiems dažniau taikomos specialios nuolaidos.

Vandenlenčių sporte ypatingai daug dėmesio reikia skirti vienai daliai. Tai wake batai. Šiam sportui skirti wake batai turi garantuoti reikiamą sukibimą su vandenlente. Jie turėtų būti lengvi ir patogūs, elastingi. Geriausia, jei prieš pirkdami juos pasimatuosite ir išbandysite, ar galite išlaikyti reikiamą stabilumą. Taip pat labai svarbu šiluma ir atsparumas drėgmei ir žalingam aplinkos poveikiui – wake batai turi tarnauti ilgai ir jus džiuginti ne vieną sezoną.

Kalbant bendrai apie drabužius vandenlenčių sportui, reikia atkreipti dėmesį į tris pagrindinius dalykus – audinio oro pralaidumą, gebėjimą greitai džiūti ir apsaugą nuo saulės. Kadangi vandenlenčių sportu aktyviausiai užsiimama vasaros metu, kai saulės spinduliai gali būti pavojingi, būtina tinkama apsauga. Nors ir esate ant vandens, plaukiate jo paviršiumi, kur saulės spinduliai yra dar aktyvesni, todėl svarbu, kad apranga galėtų suteikti maksimalią apsaugą. Vandens sportui skirta apranga yra siūnama iš specialaus audinio ir gali turėti UV apsaugą.  Žinoma, tai lemia ir kostiumo kainą, tačiau vertėtų apgalvoti tai, kad toks kostiumas yra skirtas ilgam laikui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *