vidaus durys
Statybos

Kambario durų pasirinkimo kriterijai

vidaus durysStilingos kambario durys – nepamainomas gyvenamosios erdvės aksesuaras, išsiskiriantis savo praktiškumu ir funkcionalumu. Itin didelė durų pasiūla atitiks išrankiausio pirkėjo lūkesčius. Vienas populiariausių lietuvių pasirinkimų – faneruotos durys. Tiesa, itin daug dėmesio sulaukia ir medžio masyvo konstrukcijos bei laminuotos durys. Rinkdamiesi konkrečiai gyvenamai erdvei tinkančias duris, turite įvertinti jų dizainą, gamybos medžiagas ir durų montavimo darbus.

Vidaus durų dizainas

Vidaus durys neatsiejamos nuo estetinių sprendimų. Jei lauko konstrukcijos visų pirma siejamos su saugumu, tvirtumu ir ilgaamžiškumu, kambario durys turi pabrėžti interjero sprendimus ir žavėti savo estetika. Dizaino specialistai teigia, kad itin dažnai vidaus durys tampa esminiu gyvenamosios aplinkos akcentu, į kurį krenta svečių dėmesys. Rinkdamiesi duris, įvertinkite jų dizainą ir spalvą. Jei namuose dominuoja klasikiniai sprendimai, siūlome pagalvoti apie medžio masyvo ar faneruotas duris, kurios žavės savo subtiliais raštais ir prabanga. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, duris galima puošti prabangiais dekoro elementais ir išskirtiniais aksesuarais. Moderniam interjerui tiks laminuotos konstrukcijos ir minimalistinio dizaino medinės durys, suteikiančios subtilios elegancijos. Vienas novatoriškiausių sprendimų – baltos kambario durys.

Gamybinės medžiagos

Ypatingą dėmesį reikia skirti durų gamybinėms medžiagoms. Nuo jūsų sprendimo priklausys konstrukcijų ilgaamžiškumas ir eksploatacijos sąlygos. Primename, kad prastos kokybės durys laikui bėgant gali pakeisti savo formą, iškrypti ar pradėti girgždėti. Aukščiausi kokybės rodikliai siejami su natūralios medienos durimis. Tiesa, minėtosios konstrukcijos reikalaus didesnių investicijų ir atidesnės priežiūros. Iš kitos pusės, tokiomis durimis džiaugsitės daugelį metų. Aukšta kokybe pasižymi ir faneruotos durys. Nors jos negali užtikrinti aukštų ekologijos rodiklių, durys žavi savo tvirtumu, patikimu naudojimu ir nepriekaištinga estetika. Mažiausi ilgaamžiškumo rodikliai siejami su laminuotomis durimis. Iš kitos pusės, šis pasirinkimas nereikalaus didelių išlaidų, todėl taps puikiu sprendimu, galvojant apie sandėliuko ar rečiau lankomų patalpų duris.

Montavimas ir durų priedai

Net ir pačios brangiausios durų konstrukcijos negalės užtikrinti ilgalaikių rezultatų, jei nepatikėsite jų montavimo specialistams. Siūlome iš anksto pasidomėti, ar jūsų pasirinktas durų pardavėjas teikia montavimo paslaugas (ir kiek jos kainuoja). Jei ne – ar gali rekomenduoti profesionalius meistrus. Siūlome šių darbų neatlikinėti savarankiškai, kadangi galite likti nepatenkinti rezultatu. Primename, kad reikia nepamiršti ir durų priedų, pvz., rankenų, spynų ar montavimo įrangos. Šiuo atveju būtina racionaliai įvertinti vidaus durų kainą – daugelis pirkėjų susigundo itin pigiomis durimis, pamiršę apskaičiuoti ir jų eksploatacijai, montavimui bei priedams skirtas išlaidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *