santechnika
Statybos

Namų santechnika: kada reikalingas specialistas?

santechnikaKad namuose jaustumėtės saugiai, gerai ir patogiai, būtina investuoti į atskiras gyvenamojo būsto įrengimo sritis. Viena svarbiausiųjų – patikima ir funkcionali santechnika. Iš tiesų, tinkamai įgyvendinti santechnikos darbai atsipirks su kaupu, o prastai atliktos užduotys pareikalaus itin didelių išlaidų ateityje ir brangiai kainuojančių remonto darbų.

Esminis klausimas, kurį kelia daugelis naujakurių – ar santechnikos darbus patikėti profesionalui ar imtis jų savarankiškai? Siekdami priimti racionaliausią ir objektyviai pamatuotą sprendimą, nepamirškite, kad neretai klaidos pareikalauja kur kas didesnių investicijų, lyginant jas su profesionaliai atliktais darbais. Santechnika yra sritis, reikalaujanti tikslumo ir profesinių žinių. Specialistai primena, kad net ir menka klaida ar užsimiršimas gali tapti itin liūdnų pasekmių priežastimi. Visais atvejais rekomenduojama bendradarbiauti su profesionalais, ypač imantis rimtų ir atsakingų darbų, pvz., vandentiekio įvedimo. Žinoma, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – savarankiškai atlikti santechnikos darbai kainuoja kur kas pigiau. Jei nusprendėte minėtąją užduotį atlikti savo rankomis, visų pirma turite nepamiršti svarbiausių vandentiekio įrengimo ir jo tvarkymo taisyklių.

Esminė vandentiekio paskirtis – tiekti vandenį į visus jo paėmimo taškus. Vanduo privalo laisvai cirkuliuoti, t. y. jis negali užsistovėti vienoje ar kitoje sistemos dalyje. Vandentiekio sistemą būtina montuoti, laikantis specialistų rekomendacijų, bandant išvengti galimų oro kamščių. Be to, nepamirškite, kad turite užtikrinti, jog, reikalui esant, vienoje ar kitoje vandentiekio vietoje būtų galima pilnai išleisti vandenį. Įrengiant vandentiekį, reikia įsitikinti, kad žemiausiai vandens ėmimo taškai realizuotų jiems numatytus reikalavimus, o pačios sistemos skleidžiamas triukšmas atitiktų reglamentuotas higienos normas. Ypatingą dėmesį skirkite sujungimams, nepamirškite – nuo įvado iki vandens paėmimo taškų esantis atstumas turi būti kiek įmanoma trumpesnis. Priešingu atveju padidėja avarijos tikimybė, be to, auga vamzdžiams skirtos išlaidos. Tiesa, negalima pamiršti ir kitos pusės – per trumpi sujungimai gali sukelti itin didelį spaudimą arba sudaryti vandens kamščius.

Specialistai primena, kad santechnika nemėgsta pigių detalių ir prastos įrangos. Kitaip sakant, ši sritis reikalauja gana didelių investicijų. Praktika rodo, kad daugelis gyventojų, taupydami lėšas, nusprendžia pirkti prastesnės kokybės detales, kurios neatitinka numatytų reikalavimų. Nepamirškite, kad kokybiška įranga ir atskiros santechnikos detalės turi tarnauti ne vieną dešimtmetį. Jei norite sutaupyti, pasitarkite su profesionalu. Ilgametę darbo patirtį turintys santechnikai padės priimti racionaliausią sprendimą ir pasiūlys įrangą, atsižvelgdami į optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *