saulės elektrinė
Technologijos, Verslas

 Saulės elektrinės 10 kW kaina

saulės elektrinė 

Kodėl verta įsirengti 10 kW saulės elektrinę?

Elektros kainos nuolatos kyla. Nuo 2020 metų sausio mėnesio elektros tarifas buitiniams vartotojams pakilo 14,7 procento. Nuosavų saulės jėgainių savininkai sumažina elektros kaštus net 3 kartus. Įsirengti tokias jėgaines ypač apsimoka tiems, kas naudoja daug elektros namo reikmėms, įvairiems prietaisams, planuoja įsigyti elektromobilį. Sunaudojant apie 7500 kWh elektros, rekomenduojama 10 kW galingumo saulės elektrinė. Tai maksimalaus dydžio jėgainė, kurią finansuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Saulės elektrinės 10 kW kaina

2020 metais, nuo spalio 1 d. galima teikti paraiškas į APVA dėl kompensacijos jėgainės įsirengimui. Parama siekia 323 eurus už 1 kW instaliuotos galios. Todėl saulės elektrinės 10 kW kaina dar labiau sumažėja, su kompensacija jos atsiperkamumas sutrumpėja iki 5-7 metų.

Jeigu per metus sunaudojama apie 7500 kWh elektros, tai 10 kW saulės elektrinės kaina būtų apie 5007 eurai su parama, ji atsipirktų per 4,5 metus. Būtų galima sutaupyti apie 1115 eurus per metus. Norint gauti individualų pasiūlymą ir paskaičiavimus, kokio dydžio jėgainė reikalinga, galima kreiptis į „Saulės grąža“ specialistus. Tai ilgametę patirtį turinti įmonė, kurios patyrusi komanda jau įrengė daugiau kaip 750 didelių ir mažesnių jėgainių Lietuvoje bei užsienyje.

Saulės elektrinės 10 kW kaina susideda iš montavimo darbų, modulių, aukštos kokybės inverterių, apmokymų kaip naudotis sistema, elektrinės pridavimas eksploatacijai. Įrangos tarnavimo garantija siekia 25 metus.

Jėgainių įrengimas

Jėgainės gali būti įrengiamos ant šlaitinio ar plokščio namo stogo, integruotos į stogo dangą. Saulės elektrinės 10 kW komplektuojamos iš 29-33 modulių. Visas plotas užims apie 60 kvadratinių metrų. Įrengimo darbai užtruks 1-5 mėnesių.

Elektros gamintojais gali tapti ir nuosavo sklypo neturintys, butuose gyvenantys žmonės, įsigiję jėgainę iš saulės elektrinių parko. „Saulės grąža“ tokiame parke Kuršėnuose jau galima rezervuoti jėgainę. Elektrinių savininkai ne tik 3 kartus sumažina elektros kaštus, bet ir gamina švarią, aplinkai nekenksmingą energiją. Taip prisideda prie švaresnės aplinkos sau, savo vaikams ir anūkams kūrimo.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *