kondiške
Namai

Ar oro kondicionieriai yra saugūs naudoti?

kondiškeVasaros kaitrai vis labiau veržiantis į kambarius, oro kondicionieriai tampa atgaiva, padedančia atvėsinti įvairaus dydžio patalpas. Vis dėlto, neretai pasigirsta kalbų, tvirtinančių, kad oro kondicionierių naudojimas gali būti pavojingas sveikatai, t. y. teigiama, kad ši įranga skatina peršalimo ligas, sukelia gerklės skausmą, slogą ar kosulį. Ar iš tiesų oro kondicionieriai yra saugūs naudoti ir ką turime žinoti, kad išvengtume bet kokių sveikatos problemų?

 

Dėl ko iš tiesų susergama?

Kiekvienais metais pasitaiko peršalimo ligų, kurias sukelia tiek automobilyje, tiek namuose ar darbo vietoje naudojami oro kondicionieriai. Vis dėlto, reikėtų žinoti, kad organizmo reakcijas paskatina ne pati įranga, o staigūs oro temperatūros svyravimai, t. y., jei patalpoje bus palaikoma keliais laipsniais nuo lauko temperatūros besiskirianti atmosfera, o oro srautas bus menkai jaučiamas, susirgti nuo kondicionieriaus bus praktiškai neįmanoma. Vis dėlto, jei lauke oro temperatūra bus +30 laipsnių šilumos, o jūs sušilę ateisite į patalpą, kurioje bus palaikoma vos +18 laipsnių šiluma, susirgti iš tiesų įmanoma. Lygiai taip pat sveikatos problemų galite patirti išėję iš vėsios patalpos į saulės kaitrą.

 

Medikų rekomendacijos

Oro kondicionieriai gali sukelti neurologinius negalavimus, dirginti, džiovinti gleivines ir kvėpavimo takus, išprovokuoti uždegimus ir padidinti infekcijų riziką. Be to, netaisyklingas kondicionieriaus naudojimas gali pakenkti odai ir akims. Kad to išvengtumėte, vadovaukitės keliomis taisyklėmis. Visų pirma, nenaudokite kondicionieriaus maksimaliems lauko-vidaus temperatūrų skirtumams. Nepamirškite, kad žmogaus sveikatai geriausia būti erdvėje, kurios temperatūra yra ne žemesnė nei +21 laipsnis šilumos. Nebūkite oro kondicionieriaus veiklos zonoje. Jei atėjote iš karštos aplinkos, šiek tiek palaukite kitoje patalpoje, stenkitės, kad jūsų kūnas prie temperatūrų kaitos prisipratintų pamažu, nepatirdamas šoko.

 

Palaikykite tinkamą temperatūrą ir nepamirškite, kad oro kondicionieriai turi būti prižiūrimi

Kad išvengtumėte bet kokių sveikatos problemų, palaikykite tinkamą patalpos temperatūrą, nukreipkite kondicionieriaus oro srautą nuo savęs ir nepamirškite, kad oro kondicionieriai turi būti reguliariai valomi. Reguliarūs, instrukcijas atitinkantys kondicionieriaus priežiūros darbai ne tik padės išvengti peršalimo, bet ir užtikrins tinkamą patalpos oro kokybę, padės išvengti bakterijų ir virusų.

Vertindami oro kondicionieriaus būtinybę, nepamirškite, kad tiek neprotingai naudojama įranga, tiek visiškas jos atsisakymas gali būti vienodai pavojingas. Perkaitimas ir karštis ypatingai pavojingas mažiems vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir širdies bei kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *