saulės
Namai, Technologijos

Keli paramos saulės elektrinėms variantai

saulės

Lietuvoje mažesnėms nei 30 kW galios saulės elektrinėms bei saulės kolektoriams įsirengti taikomi supaprastinti reikalavimai. Vyriausybės patvirtintame „Ekonomikos DNR plane“ Klimato kaitos ir energetikos krypčiai nuo 2020 liepos 1 dienos iki 2021 gruodžio 31 dienos jau suplanuotos investicijos sudaro 567 mln. euro, o papildomos investicijos – apie 360 mln. eurų. Tai gera proga gyventojams pasinaudoti šiomis investicijoms ir parama saulės elektrinėms įsirengti.

Kokio tipo gali būti jėgainės, už kurias skiriama parama?

  1. Saulės elektrinės namams

Tokios elektrinės statomos ant nuosavo namo stogo ar žemės sklypo. Tai idealus variantas žmonėms, kurie namo šildymui naudoja elektrą, norėtų įsirengti elektromobilio pakrovimo aikštelę ar daug elektros išnaudoja buityje. Efektyviausiai elektrinė veiks, jei stogas bus nukreiptas pietų, pietų/pietryčių/, pietų/pietvakarių kryptimi. Jeigu to nėra, ar stogą dengia šešėliai, jėgainę galima statyti ant žemės.

Parama saulės elektrinėms namams sudaro apie 30 % jos įrengimo kainos. Norintys gauti kompensaciją, prašymus turėtų pateikti nuo 2020 metų spalio 1 d. iki

Parama saulės elektrinėms saulės parkuose

Neseniai vyriausybės patvirtintos nuostatos leidžia kiekvienam gyventojui turėti savo jėgainę ir naudoti jos pagamintą elektrą savo reikmėms, net jei neturi namo ar žemės. Saulės elektrinę galima įsigyti saulės parkuose. Saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“ yra įkūrusi tokį parką Kuršėnuose. Galima rezervuoti jėgainę šiame parke ir už jos įsigijimą taip pat gauti valstybės kompensaciją. Parama saulės elektrinėms parkuose siekia 323 euro už 1 kW instaliuotos galios.

Reikėtų paskubėti ir užpildyti paraišką paramai gauti iki liepos 31 dienos, norint jėgainę saulės parke turėti dar šiais metais.

Saulės elektrinės su paskola

Net jei neturite investicijų, nereiškia, kad negalite tapti energijos iš saulės gamintoju ir vartotoju. Galite pasinaudoti lengvatine paskola su itin mažomis palūkanomis. Bendradarbiaujant su „Saulės grąža“ galite gauti nuo 3000 iki 20 000 paskolą, su fiksuotomis 4,9 % palūkanomis. Tam net nereikalingas pradinis įnašas. Galima parama saulės elektrinėms ir su paskola.

Investicijos į saulės energetiką atsiperka per 5-7 metus. Taigi, dabar pats tinkamiausias laikas pasinaudoti valstybės teikiamomis kompensacijomis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *