Verslas

Ar tikrai šarvojimo salės tokios brangios?

Tikrai galime išgirsti tokių nuomonių. Tuo labiau, kad dažnu atveju laidotuvės siejamos ne tik su liūdnomis akimirkomis bei netektimi, bet ir su didelėmis išlaidomis. Kadangi bendrai visos laidojimo paslaugos gali atsieiti tikrai nemažai. Tačiau būtų klaidinga manyti, jog visuomet taip ir bus bei teks išlaidauti. Kadangi tikrai galima sutaupyti bei gauti viską, ko reikia, už sąžiningą kainą. Todėl šioje vietoje bus labai svarbus kiekvieno pasirinkimas. Kadangi ir ta pati salė ne visuomet kainuos milžiniškus pinigus. Net tuose pačiuose laidojimo namuose neretai galima rasti tiek prabangesnių, tiek ir ekonomiškesnių variantų. Tad viską lemia asmeniniai prioritetai.

Kiek reikia skaičiuoti išlaidas ir taupyti?

Net jeigu finansinis aspektas pakankamai svarbus, nereikėtų užmiršti, jog tai pirmiausiai yra atsisveikinimas su mirusiuoju. Todėl stengtis maksimaliai sutaupyti tikrai nebūtų geriausias pasirinkimas. Tuo labiau, kad kai kurios laidojimo paslaugos yra netgi būtinos. O jų atsisakius tektų rimtai įsivertinti ar vis dar išlaikomos įprastos tradicijos. Kurios dar pakankamai svarbios. Aišku, tikrai nebūtina nuomoti šarvojimo salės kelioms paroms ir pilnai gali pakakti pusdienio. Kas leis sutaupyti gana nemažą pinigų sumą. Tačiau reikėtų pradėti ne nuo to. Juk daug svarbiau, kas iš tikrųjų yra reikalinga jums bei kaip norėtumėte pagerbti mirusį artimą. O tuomet jau galima atsižvelgti ir į finansus.

Kas būtina, o ko visai nereikia – laidojimo paslaugos?

Šiomis dienomis galima rinktis iš tikrai plataus šių paslaugų spektro. Kas yra nemaža pagalba daugeliui žmonių. Kadangi tuomet lieka žymiai mažiau rūpesčių, kuriuos tektų išspręsti savarankiškai ar su artimųjų pagalba. Todėl ir šarvojimo salės nuoma jau tapo savaime suprantamu dalyku. Nors pakankamai neseniai su mirusiaisiais dar būdavo galima atsisveikinti ir namuose. Tačiau viskas keičiasi. Ir visai natūralu, kad dalies tradicijų gali netgi visai nebelikti. Pavyzdžiui, giesmių giedojimas, be kurio seniau būtų sunkiai įsivaizduojamos laidotuvės, dabar jau nėra toks dažnas reiškinys. Ir tai iš tikrųjų nebūtina, nebent to norėtų patys artimieji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *