dronai
Pramogos, Technologijos, Verslas

Dronai ir jų panaudojimas

dronaiDronai – tai keturiais sraigtas varomi nedideli skraidantys aparatai, prie kurių galima pritvirtinti kamerą. Drono valdymas taip pat labai paprastas. Jį galima valdyti specialiu pultu ir savo išmaniuoju telefonu. Tai ne tik žaislas, bet ir puikus pagalbininkas tam tikruose darbuose. Kokiuose? Aišku, tai filmavimas iš paukščio skrydžio. Tai dronai daro geriausiai, tačiau yra ir kitų sričių, kur dronai „gali pasireikšti“.

Apsauga. Įsivaizduokite, kad reikia saugoti didžiulę fabriko teritoriją, į kurią vis bando prasmukti vagys. Tvoros ilgis – keli kilometrai. Vienam žmogui tokios teritorijos nesužiūrėti. Stebėjimo kamerų reikia daugybės… Dronas su termovizoriumi ir stebėjimo kamera – puikiausias sargas. Kodėl reikalingas termovizorius? Tai specialus įrenginys, fiksuojantis šilumos pokyčius. Būtent toks aparatas naudojamas pasieniečių sraigtasparnyje, kai ieškoma nelegalių imigrantų ar pasiklydusio miške žmogaus. Kai aplink šaltas metalas, žmogus bus iš karto pastebėtas. Kaip ir bandymas išpjauti metalinę tvorą. Dronai – puikūs apsaugininkai.

Miškų stebėjimas. Skrisdamas virš medžių viršūnių dronas gali pamatyti ne tik žvėris, bet ir žmones, kertančius mišką ar atliekančius statybos darbus. Ar tai teisėta – nustatys droną leidžiantis girininkas, kurio pareiga – prižiūrėti ir rūpintis mišku kiekvieną dieną.

Nelegalių daiktų gabenimas. Deja, tai viena tų problemų, kurias dronai šiuo metu sukelia ir Lietuvoje. Kaip galima saugiai pranešti pakelį su narkotikais ar pora mobiliųjų telefonų į įkalinimo įstaigą? Tik dronu praskrendant virš kalėjimo teritorijos ir numetant jį ant stogo arba kitos vietos, kur kaliniai paketą paims. Tai labai nerimą keliantis panaudojimas, nuo kurio bando apsisaugoti visų šalių vyriausybės priimdamos tam tikrus įstatymus, kurie draustų dronų panaudojimą tam tikrose vietose.

Eismo spūsčių stebėjimas. Susidarė spūstis? Dėl ko ji kilo? Kurioje vietoje „užsikišo“ automobilių srautas? Su tokia informacija kelių direkcija gali paprasčiau organizuoti šviesoforų darbą ir galbūt nusiųsti kelių policijos pareigūnus patikrinti susidariusios padėties realiai. Dronas gali pakilti pakankamai aukštai, kur nesiekia kelių eismo tarnybų kameros ir viską patikrinti pagal situaciją. Aišku, reikia priimti įstatymus, kad specialiu dronu užfiksuoti nusikalstamos veiklos vaizdai būtų tinkami įrodymai teisme.

Paukščių baidymas. Tai gana keistas panaudojimo būdas, bet tam tikrose vietose yra susibūrę dideli varnų, balandžių pulkai, kurie nuolatos apdergia ant žemės pastatytas mašinas ir pastatus. Juos kartais pabaidyti galima ir dronu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *