Namai, Technologijos

Kaip išsirinkti saulės parką saulės elektrinei įsigyti?

Lietuvoje yra daugiau nei dešimtis įmonių, kurių veikla – saulės parkai ir jose esančių saulės elektrinių nuoma bei pardavimas. Nusprendus tapti žaliosios elektros energijos vartotojais pirmiausia kyla klausimas, kaip išsirinkti saulės parką. Nutolusi saulės elektrinė gali būti nors ir kitame Lietuvos kampelyje, tad vietovės rodiklis renkantis reikšmės neturi. Renkantis yra keletas aktualesnių klausimų.

Saulės parko priežiūra

Visus priežiūros darbus koordinuoja vystytojai, kuriems priklauso saulės parkai. Jei informacija apie saulės parką nepateikta vystytojų interneto svetainėje, galite tiesiog paskambinę pasiteirauti kas kiek laiko šienaujama saulės parko teritorija, kokie atliekami kiti priežiūros darbai ir pan. Ypač vertinantiems ne tik ekologišką elektros energiją, bet ir aplinkos tausojimą, patrauklūs saulės parkai, kuriuose teritorija šienaujama nę aplinką teršiančiomis žoliapjovėmis, bet šį „darbą“ atlieka avys.

Saulės modulių kokybė

Saulės elektrinių moduliai gali būti monokristaliniai ir polikristaliniai. Pirmosios rūšies moduliai pasižymi didesniu efektyvumu, o polikristaliniai moduliai yra šiek tiek mažesnio efektyvumo. Šio kriterijaus nereikia vertinti neteisingai –  saulės elektrinės kaina priklauso nuo jos galios, o ne nuo modulių skaičiaus. Tad saulės elektrinės, kurią sudaro mažesnis skaičius monokristalinių modulių kaina bus tokia pati kaip saulės elektrinės, kurią sudaro daugiau polikristalinių modulių, kaina. Dažniausiai saulės parkai būna sudaryti iš monokristalinių modulių saulės elektrinių.

Sutarties sąlygos

Kaip ir įsigyjant bet kokias kitas prekes, atidžiai perskaitykite ir saulės elektrinės pirkimo – pardavimo sutartį. Atkreipkite dėmesį į vystytojų, kuriems priklauso saulės parkai taikomą priežiūros mokestį. Taip pat pasidomėkite saulės elektrinių draudimu bei kitais svarbiais sutarties punktais. Jei sutarties sąlygos jums nėra priimtinos pasidomėkite kitais pasiūlymais, juk jūs esate pirkėjas, turintis teisę rinktis.

Nutolusios saulės elektrinės ir saulės parkai yra idealus sprendimas pirmiausia tiems, kurie neturi galimybės įsirengti saulės elektrinės ant namo stogo. Taip pat saulės parkai itin populiarūs daugiabučių gyventojų tarpe, kuriems problematiška gauti visų gyventojų sutikimus norint naudotis švaria ir pigia elektros energija. Na, ir pagaliau, nutolusios saulės elektrinės, kuriomis rūpinasi saulės parkų vystytojai padeda savininkams išvengti saulės elektrinės priežiūros rūpesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *